VARTOLU ALEVİLER BİRLİK VE DAYANIŞMA PLATFORMU

 

VARTOLU ALEVİLER BİRLİK VE DAYANIŞMA PLATFORMU

Varto Devlet Hastanesi'ne Diyaliz Ünitesi

Muş'un Varto İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde diyaliz ünitesi kurulurken, 17 diyaliz ve 4 Hepatit-C hastası artık şehir merkezine gitmekten kurtuldu.

Muş Sağlık Müdürlüğü, Malazgirt Devlet Hastanesi'nin ardından Varto Devlet Hastanesi'ne de diyaliz ünitesi kurdu. 2 hemşirenin görev yaptığı diyaliz ünitesinde, 5 adet cihaz kuruldu. Diyaliz ünitesiyle ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Varto Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sibel Türkyılmaz, hastaların daha önce Muş Devlet Hastanesi'ne gittiklerini söyledi. İmkanlar elvermediği için şimdilik hastalara servis tahsis etmediklerini belirten Dr. Sibel Türkyılmaz; "Diyaliz ünitesinde 5 cihaz kuruldu. Ayrıca Hepatit-C hastaları için de ayrı bir bölüm oluşturduk ve bu hastalarımız burada tedavilerini sürdürmektedirler. Yalnız hastane olarak imkanlarımız elvermediği için hastalara servis imkanı sağlayamıyoruz. Bu nedenle de hastaların hırpalanmaması için kendilerine servis tahsis edilirse hastalarımız daha güvenli bir şekilde tevdilerini sürdürecekler. Hastalarımız bu hizmetten çok memnunlar" dedi.

İlçeye 20 kilometre mesafedeki Ölçekli köyünden gelen Selim Okaytekin isimli hasta ise, 22 yıldır şeker ve tansiyon hastası olduğunu söyledi. Rahatsızlığının böbreklerine de yansıdığını ve yaklaşık 8 yıldır düzenli olarak diyalize geldiğini belirten Selim Okaytekin, ilçede diyaliz ünitesinin açılmasının kendilerine büyük bir rahatlık sağlayacağını söyledi.

Varto Kaymakamı Ahmet Günaydın da, diyaliz hastaları için servis yardımı yapacaklarını ve ödemeyi de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan karşılayacaklarını kaydetti.

 

Kaynak: www.nethabercilik.comYorum Yaz - Arşiv   670 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret65123
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.32142.3307
Euro2.85822.8696
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 7°
Saat

Faydalı Linkler